Iz čakanja v pričakovanje

2. dan adventa


Kako veliko mora človek v svojem življenju čakati! Čakamo na postaji, da pripelje avtobus, čakamo, da dozorijo češnje, čakamo, da dobimo rezultate izpita, čakamo na prijatelja, ki ima priti prišel, čakamo v vrsti pred ambulanto ali pred blagajno, čakamo na počitnice ... Veliko čakamo. In si svoje čakanje na razne načine zapolnjujemo. Morda z branjem, morda s klepetom, nekateri z molitvijo, povečini pa kar s telefonom. Lepše je. Tako ta najbolj osovraženi čas, čas čakanja, hitreje mine.

Ker smo fast-food generacija, ne razumemo, zakaj bi morali na nekaj čakati, če pa lahko to dobimo takoj. Toda dogaja se zanimiva stvar. Ne glede na to, da poskušamo vse imeti hitro in takoj, še vedno ostajajo stvari, ki jih moramo čakati. Ker je to očitno del našega življenja, ki nikdar ne bo izginil. Morda je torej čas čakanja vedno potrebno imeti. In morda časa, ki ga porabimo za čakanje, ne bi smeli polniti z ničimer. Ker ga očitno moramo imeti. Moramo imeti prazen čas, čas niča. Za kaj? Ne vem. Menda zato, da nas spremeni. Ker po čakanju gotovo nisi več tak, kot si bil. Morda je to nekakšno zorenje ...

In mislim, da je od nas odvisno to, v kaj bomo v svojem čakanju dozoreli. V mirnega človeka ali v živčno razvalino, v hvaležnega obdarovanca ali v grenkega razočaranca. Odvisno od tega, ali kaj čakamo ali kaj pričakujemo. Ko bo čas čakanja postal čas pričakovanja, se bomo spremenili tudi sami.

Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

Tone Pavček, Take dežele ni

I. Minatti, V mladih brezah tiha pomlad

Iskati večje dobro